Tím

Dalibor sa stal súčasťou HKV v roku 2023. Je členom tímov Corporate/M&A a Regulatory a pravidelne poskytuje poradenstvo pri medzinárodných korporátnych transakciách, ako aj v otázkach ochrany osobných údajov. Dalibor získal svoje právnické vzdelanie na Univerzite Komenského v Bratislave a taktiež študoval na Univerzite v Helsinkách vo Fínsku.

Pred vstupom do HKV, Dalibor pracoval 6 rokov v medzinárodnej advokátskej kancelárii Wolf Theiss ako koncipient, kde poskytoval komplexnú právnu pomoc domácim i zahraničným klientom v rôznych odvetviach, najmä pri transakciách z pohľadu obchodného práva, práva obchodných spoločností a taktiež aj z pohľadu ochrany osobných údajov. Počas svojho štúdia na Univerzite Komenského získal skúsenosti ako právny asistent v renomovaných medzinárodných advokátskych kanceláriách Kinstellar a Dentons. Jeho profesionálne skúsenosti zahŕňajú aj prácu ako stážista v Národnej rade Slovenskej republiky.

REFERENCIE

 • Poskytovanie právneho poradenstva poprednej spoločnosti v oblasti biokonvergencie, švédskemu výrobcovi 3D bioprinterov pri akvizícii svetového lídra v oblasti výroby laboratórnych ľudských tkanív v hodnote 68 miliónov USD. Akvizícia ponúkla alternatívne metódy in vitro na trhu a nahradila testovanie na zvieratách poskytnutím alternatívnych testovacích modelov.
 • Poskytovanie právneho poradenstva v spolupráci s renomovanou americkou advokátskou kanceláriou Wilmer Hale, CA, poprednej spoločnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti pri akvizícii globálneho vývojára riešení na správu hesiel pre spotrebiteľov a podniky.
 • Poskytovanie právneho poradenstva poprednej globálnej investičnej spoločnosti pri akvizícii väčšinového obchodného podielu v inovatívnej spoločnosti v oblasti biologických vied, syntézy na zákazku a výrobných služieb so sídlom vo Švajčiarsku.
 • Poskytovanie právneho poradenstva nemeckému multimediálnemu konglomerátu v súvislosti so zamýšľanou akvizíciou šiestich cieľových subjektov na Slovensku, najmä držiteľov licencií na rozhlasové vysielanie a prevádzkových spoločností. Poskytnutie právneho poradenstva v súvislosti s prevádzkovaním rozhlasového vysielania na Slovensku a príprava právneho auditu na strane kupujúceho, najmä z pohľadu obchodného, korporátneho, finančného, regulačného a pracovného práva a asistencia pri štruktúrovaní celkového rámca série transakcií potrebných na realizáciu predaja portfólia rozhlasového vysielania slovenskej investičnej skupiny.
 • Poskytovanie právneho poradenstva významnému medzinárodnému fondu pri akvizícii väčšinového podielu v globálnej logistickej skupine s približne 6000 zamestnancami a ročným obratom, ktorý dosiahol približne 700 miliónov EUR v spolupráci s poprednou nemeckou advokátskou kanceláriou.
 • Poskytovanie právneho poradenstva pri akvizícii významnej chemickej skupiny v hodnote 810 miliónov EUR (na strane kupujúceho).
 • Poskytovanie právneho poradenstva poprednému veľkoobchodníkovi s chemickým a spotrebným tovarom pri implementácii požiadaviek podľa všeobecného nariadenia EÚ o ochrane osobných údajov (GDPR) v Rakúsku, ako aj vo viacerých krajinách regiónu strednej a východnej Európy (Maďarsko, Slovensko, Slovinsko, Chorvátsko, Bulharsko a Rumunsko).
 • Právne poradenstvo americkému výrobcovi kozmetických výrobkov pri akvizícii určitých podnikov zo skupiny Procter & Gamble.

Dalibor Palatický

Associate
THE ONE FOR
 • Obchodné spoločnosti
 • Tradičné M&A
 • Regulatory & Compliance
Ocenenia
Legal 500 Corporate/M&A – Recommended lawyer
Členstvá
Advokát (Slovenská advokátska komora)
Vzdelanie
 • Mgr., Univerzita Komenského, Bratislava, Slovenská republika, 2017
 • Exchange programme, University of Helsinki, Fínsko, 2016-2017
Jazyky
 • Slovenčina
 • Angličtina
Moje lawcal talks
Právne správy

Reforma stavebnej legislatívy

Od 1. apríla 2024 nadobudla účinnosť reforma stavebnej legislatívy, ktorá má mať zásadný vplyv...

Právne správy

EU adopted ‘world-first’ AI law

On 13 March 2024 the European Parliament approved the world’s first major set of...

Blog

Meet Me in HKV – Dalibor Palatický

Špičkové právne služby, ktoré poskytujeme našim klientom sú výsledkom tímovej práce. Našich nových kolegov...