Lawcal Talks
Médiá

Naša advokátska kancelária sa stala originálnym miestom na prezentáciu umenia

Usmernenia vzhľadom na mimoriadnu situáciu súvisiacu s koronavírusom ovplyvnili aj život umenia v galériách. Vďaka spolupráci s galériou DOT. sme sa otvorili novým možnostiam netradicného prezentovania umeleckých diel.

Nové formy prezentovania umenia

 Napriek tomu, že aktivity galérií boli na niekoľko etáp pozastavené, Galéria DOT. našla spôsob, ako sa vysporiadať s nepriaznivou situáciou. Okrem toho, že rozbehli online predaj umeleckých diel na novej platforme, otvorili sa ešte viac novým netradičným formám prezentovania umenia. Mnohým ľuďom sa tento netradicný prístup, že nemuseli fyzicky prísť do galérie, zapáčil a diela sa predávajú ešte viac ako predtým.

Keď ľudia nemohli za umením, umenie prišlo za nimi

 Kurátorka a majiteľka DOT. Contemporary Art Gallery Zuzana Danková uviedla, že počas pandémie museli ako galéria reagovať rýchlo, keďže umenie je podľa jej slov veľmi kontaktná vec. Prezentovanie diel v súkromných priestoroch je skvelý koncept, ako ľuďom priblížiť umenie aj vo chvíľach, keď sme si všetci vzdialení. Naša advokátska kancelária sa stala už po štvrtýkrát originálnym miestom na prezentáciu umenia a ponúka priestor lokálnym umelcom.

Umelci zdolali nové výzvy

Reštrikcie spojené so zákazom cestovania tvorbu mnohých umelcov do istej miery ovplyvnili, nakoľko sa mnohokrát inšpirujú práve krajinou a situáciami, ktoré navnímajú vonku. “S podporou galérie DOT. môžem ale nakoniec potvrdiť, že z hľadiska mojej tvorby vnímam celé toto obdobie nakoniec vo svojej podstate pozitívne,” zhodnotila umelkyňa Kristína Mesároš, ktorej diela zdobia spolu s dielami ďalších autorov naše priestory.

Kreativita ako schopnosť pozerať sa na veci inak

Ako advokáti hľadáme kreatívny prístup úplne vo všetkom. “Radi podporujeme lokálnych umelcov a keď máme možnosť osviežiť naše priestory v centre mesta, prečo nie. Hodnotné umelecké diela visia na stenách zasadačiek a dávajú nám tak priestor na small talk s klientami. Do našich kancelárií vniesli prílev pozitívnej enegrie a kreativity a keďže vyznávame princíp Work-life balance, záleží nám na príjemnom pracovnom prostredí,” hovorí Lukáš Michálik, partner HKV Law Firm. 

V súčasnosti naše priestory zdobia obrazy Mésárošovej, dve diela finalistky ceny Všeobecnej úverovej banky Maľba roka 2019 Margaréty Petržalovej, olejové maľby Tomáša Němca či bronzová socha Jakuba Trajtera.