News
Blog

Meet Me in HKV – Michal Antala

Špičkové právne služby, ktoré poskytujeme našim klientom sú výsledkom tímovej práce. Našich nových kolegov vám v tejto rubrike predstavíme aj trošku „nepracovne“. Nech sa páči, zoznámte sa.

  • Odkiaľ prichádzaš? Akým oblastiam práva sa venuješ? 

Pred začatím spolupráce s HKV som pracoval ako senior daňový manažér v spoločnosti Deloitte, kde som viedol slovenskú prax v oblasti transferového oceňovania a poskytoval som služby pre rôzne priemyselné odvetvia so zameraním na automobilový priemysel. Potom som nastúpil do skupiny private equity v oblasti nehnuteľností, kde som viedol medzinárodný daňový tím zameraný na fúzie a akvizície, daňové plánovanie, medzinárodné dane a kontroverzie.

  • Čo ťa najviac baví na tvojej práci? 

Teší / motivuje ma, keď moja práca prináša klientom/organizáciám riešenia, ktoré sa nakoniec využijú, a neodložia do šuflíka.

  • Aké trendy vnímaš vo vývoji tvojej obľúbenej oblasti práva, ktorej sa venuješ?

Daňový trend je v súčasnosti veľmi priamočiary. Zákonodarcovia sa usilovne snažia zaplátať diery v domácej a medzinárodnej daňovej legislatíve, aby zabezpečili daňové príjmy príslušnej krajiny a obmedzili agresívne daňové plánovanie, vyhýbanie sa daňovým povinnostiam a daňové úniky.

  • Ktorý predsudok o právnikoch je podľa teba najvzdialenejší realite?

Myslím si, že častým predsudkom je, že daňový poradca rozhoduje o tom, ako sa má podnikať.

  • Čo rád robíš vo svojom voľnom čase? 

Vo svojom voľnom čase sa pripravujem na pol/maratón, hrám basketbal so svojimi deťmi a na vyčistenie hlavy si zahrám ARPG.

Ďalšie články od tohto autora

Nenašiel sa žiadny článok.