News
Blog

Meet Me in HKV – Andrea Hricková

Špičkové právne služby, ktoré poskytujeme našim klientom sú výsledkom tímovej práce. Našich nových kolegov vám v tejto rubrike predstavíme aj trošku „nepracovne“. Nech sa páči, zoznámte sa.

  • Odkiaľ prichádzaš? Akým oblastiam práva sa venuješ? 

Pred nástupom do HKV som 7 rokov pôsobila v advokátskej kancelárii Law & Trust, kde som primárne riešila M&A, IP/IT, real estate a obchodnú agendu pre jej klienta HB Reavis. Tiež som mala možnosť byť súčasťou zaujímavých projektov ako sú Symbiosy, Butterfly Effect a Leaf Academy. Predtým som bola niekoľko rokov advokátskym koncipientom v Peterka & Partners, kde som sa zameriavala na pracovné právo, právo obchodných spoločností a farmaceutické právo.

  • Čo ťa najviac baví na tvojej práci? 

Na mojej práci ma najviac baví hľadanie riešení na mieru pre klientov.

  • Aké trendy vnímaš vo vývoji tvojej obľúbenej oblasti práva, ktorej sa venuješ?

V oblasti IP/IT vnímam stále väčší vplyv informačných technológii a inovácií, s ktorými nie vždy stíha držať krok aktuálna legislatíva. Napríklad vytváranie softvéru (zdrojových kódov a ich častí) prostredníctvom generatívnej AI predstavuje z hľadiska autorských práv potenciálny problém v určení, kto je v takom prípade autorom diela a ako správne nastaviť licenčné podmienky k dielu. Táto téma má presah aj do M&A oblasti v prípade transferu softvéru, kde bude potrebné sa vysporiadať s výkonom majetkových práv k nemu a licenciami.

  • Ktorý predsudok o právnikoch je podľa teba najvzdialenejší realite?

Že vždy vie okamžite poskytnúť odpoveď a riešenie na akúkoľvek otázku klienta.

  • Čo rada robíš vo svojom voľnom čase? 

Voľný čas rada trávim s manželom a deťmi, ideálne na prechádzke v prírode. Okrem toho rada čítam knihy a veľa rekreačne športujem.