Lawcal Talks
Blog

Meet Me in HKV – Martin Koša

Špičkové právne služby, ktoré poskytujeme našim klientom sú výsledkom tímovej práce. Našich nových kolegov vám v tejto rubrike predstavíme aj trošku „nepracovne“. Nech sa páči, zoznámte sa.

  • Odkiaľ prichádzaš? Akým oblastiam práva sa venuješ? 

Pred nástupom do HKV som pôsobil v bratislavskej pobočke Kinstellar, kde som sa najmä venoval oblastiam Banking & Finance, M&A, Real Estate, Bankruptcy & Restructuring. Pred nástupom do Kinstellar som niekoľko rokov pôsobil ako interný právnik Tatra banky na Oddelení právnikov pre úverové obchody, kde som sa podieľal na financovaniach nielen korporátnych klientov banky a získal som tak bohaté skúsenosti v oblasti bankového financovania.

  • Čo ťa najviac baví na tvojej práci? 

Na mojej práci ma najviac baví hľadanie východísk pre klientov na z ich pohľadu bezvýchodiskové situácie.

  • Aké trendy vnímaš vo vývoji tvojej obľúbenej oblasti práva, ktorej sa venuješ?

V oblasti Banking & Finance je to určite rozmach FinTech a oblasti kryptomien, ktoré budú v najbližšej dobe udávať smerovanie tohto odvetvia. V Bankruptcy & Restructuring vnímam snahy o zjednodušenie procesu reštrukturalizácie vzhľadom na potreby trhu vyvolané najmä dopadmi pandémie.

  • Ktorý predsudok o právnikoch je podľa teba najvzdialenejší realite?

Ten, podľa ktorého je právnik chodiaci zákon.

  • Čo rád robíš vo svojom voľnom čase? 

Vo voľnom čase sa najradšej venujem svojim deťom. Rád si aj zašportujem, no nedá sa o mne hovoriť, že by som bol náruživý športovec (veľmi 😊 rekreačne lyžujem, plávam, bicyklujem). A mám tiež veľkú túžbu nájsť si nejaký čas na čítanie. Pikoška: kedysi som závodne tancoval swing a tajne dúfam, že keď budú deti trochu väčšie, tak sa k tomu ešte vrátim 😊.

Viac o Martinovi Košovi a jeho pracovnej ceste do HKV sa dočítate v jeho profile.

Ďalšie články od tohto autora

Nenašiel sa žiadny článok.