News
Blog

Meet Me in HKV – Ivan Pétery

Špičkové právne služby, ktoré poskytujeme našim klientom sú výsledkom tímovej práce. Našich nových kolegov vám v tejto rubrike predstavíme aj trošku „nepracovne“. Nech sa páči, zoznámte sa.

  • Odkiaľ pochádzaš, resp. kde študuješ? Bolo štúdium práva tvoja prvá voľba?

Momentálne som (budem) študentom druhého ročníka Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Pre právo som a rozhodol viac-menej náhodne v asi 3. ročníku na strednej škole po tom, ako som zistil, že programátorom po otcovi asi nebudem, napriek tomu, že v rodine (takmer) žiadneho právnika nemáme a hoci je ešte možno skoro to hovoriť, cítim, že som sa rozhodol dobre.

  • Akej oblasti práva by si sa chcel v budúcnosti venovať?

Aj keď mám pred sebou ešte dlhú cestu a mnoho neprebádaných oblastí, najbližšie mi je momentálne obchodné právo aj práve vďaka HKV a okrem toho ma veľmi fascinuje medzinárodné právo a právo Európskej únie, ktoré by som v budúcnosti určite chcel študovať aj hlbšie.

  • Aké sú tvoje plány do budúcnosti?

Právo sa mi za ten úspešne zvládnutý rok stalo aj koníčkom a verím, že Univerzita Komenského nie je moja posledná zastávka, a že sa mi podarí nabrať vedomosti aj z iných, zahraničných škôl v rámci programu Erasmus+ alebo len tak po svojom, avšak dúfam, že mi HKV okrem skvelých vedomostí a skúseností ponúkne v budúcnosti i potenciálnu kariéru.

  • A téma právo a voľný čas? Ako to vyzerá v tvojom prípade?

Okrem práva trávim svoj voľný čas najmä čítaním, cestovaním s priateľmi a najradšej učením sa nových jazykov, ktoré hádam raz využijem.

Ďalšie články od tohto autora

Nenašiel sa žiadny článok.